Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kouzlo přírody – zázrak pro vaši pleť

5. 2. 2007

Rady našich maminek a babiček na domácí kosmetiku jsme kdysi odmítaly poslouchat, protože proč bychom se s tím měly dělat, když se to vše dá koupit už hotové. Doba se však mění a je tu takzvaný návrat ke kořenům. Maximálně jisté, že jde o přírodní kosmetiku, si můžete být jedině u použití některého z takzvaných babských receptů.

Krásné tělo, vlasy a pleť budete mít jedině, když se o ně budete starat. Sázíte-li na to, že jste mladá a žádnou speciální péči nepotřebujete, máte vyhráno stěží na pár let. Postupem času se tento nedostatek péče projeví jak na vlasech, tak na kůži i na nehtech.


Domácí masky
Domácí pleťové masky nejsou v žádné případě žádným novým pojmem. Na jejich přípravu potřebujete dostatek času a pár surovin, které naleznete ve spíži či ledničce. Jejich příprava je velice jednoduchá a efekt zaručený.

Výsledná spokojenost se dostaví samozřejmě postupem času. Co se týče péče o krásu, žádné výsledky nejsou viditelné hned.

Základem domácích masek bývá zelenina, ovoce, jogurty, oleje, voda, tvaroh, semínka a další suroviny. Krom takzvaných univerzálních masek si také můžete vyrobit masku na všechny typy pletí, od suché až po smíšenou.

Nejznámějším domácím receptem bude bezesporu okurkové obložení obličeje, i když nejde přímo o klasickou masku. Nezapomeňte, že masky se nanášejí na důkladně očištěnou pleť.


Medovo-olivová maska pro suchou pleť
Na tento zázrak potřebujete dvě lžíce olivového oleje a dvě lžíce medu. Obě suroviny smíchejte a ohřejte na přijatelnou teplotu, aby vznikla hladká směs. V žádném případě med a olej nevařte. Masku nechte působit přibližně dvacet minut a poté ji smyjte vlažnou vodou.

Medovo-jogurtová maska pro normální pleť
Ze surovin, kterými jsou jeden bílý jogurt, dvě lžíce medu, lžička strouhané kůry z grapefruitu a pár lžiček čajové esence, vytvořte hladkou směs. Vzniklou masku naneste na obličej i krk přibližně na dvacet minut a následně ji očistěte


Vlasové zábaly a balzámy
Vaše vlasy si zaslouží stejnou porci péče jako pleť a krk. Každá žena touží po krásných vlasech. Sexy kadeře však nebudete mít bez malé pomoci v podobě zábalů, masek, olejů či balzámů. Můžete sáhnout po těch kupovaných či si nějaký vyrobit sama doma.

Pravidelné zábaly vrátí alespoň částečně vašim vlasům pevnost, lesk, sílu a zabrání před dalším třepením konečků.

Zábal z olivového oleje
Smícháme pět lžic olivového oleje či oleje z pšeničných klíčků se šťávou z jednoho citrónu. Směs vmasírujeme do suchých vlasů, necháme působit půl hodiny a smyjeme šampónem.

Pivní zábal
Pro pevné, lesklé a vyživené vlasy použijeme 50 ml piva a jeden žloutek bez bílku. Suroviny smícháme a naneseme na mokré vlasy, které překryjeme následně fólií a ručníkem. Kůru necháme působit dvacet až třicet minut a opláchneme.


Péče o ruce a nohy
Krásné ruce a nohy nejsou důležité jen v létě. Měly byste se o ně starat po celý rok.

Ruce jsou vaší vizitkou a zanedbání se na nich projeví během několika let jako mávnutím kouzelného proutku. Chodidla neodhalujete přeci jen v létě, takže by také neměla strádat.

Krémový zábal
Ruce si namažte silnější vrstvičkou mastného krému. Na ruce nasaďte sáčky a navlečte rukavice. U nohou krém nanášejte ideálně po koupeli a po jejich očištění. Oblečte si froté ponožky a nechte působit krém přes noc. Ráno byste měly mít nožky jemné a bez zhrublé kůže.

Zdroj fotografií: Vogue.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Péče o ruce

(BBBBBBB, 8. 7. 2011 10:45)

Jo,sáčky pomáhaj, jenom před namazáním musí být dobře umyté, nejlépe v teplejší vodě. A krém může být i silně hydratační.

sidhi@email.cz

(Martin Wszolek, 11. 9. 2007 23:01)

DOPORUČUJE http://mysteria.unas.cz http://sidhi.mystreia.cz

Derren Brown - Kasino
http://www.youtube.com/watch?v=ovbGOD_iQWM&mode=related&search=

Derren Brown - Okradanie
http://www.youtube.com/watch?v=fGgFagtLB4E&mode=related&search=

Derren Brown - Kartovy trik
http://www.youtube.com/watch?v=Fe0OlU1BVtE&NR=1

Derren Brown - Ruska ruleta
http://www.youtube.com/watch?v=24tD-83UEzk


Magie a manipulace mysli - anotace KNIHA / Nakladatel: Argo
Derren Brown (1971) je britský psycho-iluzionista, který nevěří na paranormální jevy. Studoval práva a germanistiku v Bristolu a k hypnóze ho inspirovalo představení hypnotizéra Taylora. Začal se sám hypnózou zabývat a vystupoval po barech. Na Vánoce roku 2000 běžel v britské televizi pilotní díl jeho pořadu Magie a manipulace mysli, který se velmi rychle stal hitem. Brown od té doby vydal tři knihy, dobýval USA na turné za účasti odborníků, kteří měli posoudit, zda je podvodník nebo ne, hrál v televizi naživo ruskou ruletu a vystupoval po celé Británii. V roce 2006 získal cenu Laurence Oliviera za nejlepší zábavní show. Dělal všechno, aby se mediálně zviditelnil, a vydělal dost peněz, aby na jejich vydělávání už nemusel myslet. V knize naznačuje některé své techniky, popisuje metody manipulace mysli, napovídá, jak se naučit „číst“ chování lidí, důkladně probírá umění hypnózy, vysvětluje alternativní medicínu jako placebo efekt a věnuje se také zábavnímu průmyslu kolem magie.