Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jakými šperky se celebrity blýskly

5. 2. 2007
Už Kleopatra rozhlašovala: „Jedna perla má větší cenu než všichni muži světa, ale nechme je žít. Kdo by pak ženám ty perly lovil?“ Náhrdelníky se nejspíše zrodily v jeskyni. Pravěcí muži je používali jako amulety a šperky tak zpočátku byly výhradně mužskou záležitostí. Ženy však brzy omámeny jejich kouzlem začaly svá těla zdobit nejrůznějšími náhrdelníky z kamenů, kůže a kostí. První luxusní náhrdelníky ze zlata, stříbra a drahokamů začali vyrábět staří Egypťané.

Šperky sloužily a dodnes slouží i jako vyjádření obdivu a lásky. Argentinský lid se například své panovnici Evitě po malých částkách složil na diamantový náhrdelník. U Jackie Kennedyové si zase manžel platil její toleranci k nevěře luxusními šperky. Stejný trik použil i David Beckham, když se provalila jeho nevěra. Věnoval diamanty své manželce Victorii, aby mu odpustila.

Móda masivních módních doplňků se navrací k výrazným náhrdelníkům luxusního charakteru. Sharon Stone nedá na svůj diamantový náhrdelník dopustit a Mariah Careyovou dokonce řetízkem s obrovským diamantovým přívěskem obdaroval neznámý fanoušek.

Jeho cena je v přepočtu dvanáct miliónů korun a společně s ním dostala zpěvačka i vzkaz: „ Chci s tebou strávit zbytek života.“ Vskutku působivé vyznání. Pro běžné nošení ale celebrity nepohrdnou ani skromnějšími šperky.


Ashley Simpson si oblíbila zlatý náhrdelník tvořený kruhy a bílými perlami. Mena Suvari zase ozdobu dekoltu z bílého zlata a drahého žlutého kamene. Tato netradiční ozdoba byla jistě velmi nákladná. Nicole Kidman ráda nosí bohatý zlatý náhrdelník, který na její světlé pleti vyniká. Paris Hilton nepohrdne ani bižuterií v podobě dlouhého náhrdelníku s hnědými a zelenými kamínky, který nosí ke zlatému topu. Salma Hayek zase svůj krk omotala křišťály Swarovski, které se střídají se řadou drobných bílých korálků. Scarlett Johansson zvolila náhrdelník připomínající starožitnost. Zlatý, s velkým přívěskem a drobnými zelenými, bílými a zlatými korálky. Právě starožitné náhrdelníky jsou v Hollywoodu velkým hitem.

Keira Knightley se právě s takovým náhrdelníkem objevila na již 78. ročníku předávání filmových cen Oscars. Tento náhrdelník byl vyroben v roce 1960 a vytvořila ho firma Bulgari. Připomíná krajku, dost možná je z nákladného bílého zlata či dokonce platiny a zdobí ho vínové kamínky připomínající český granát či červený jaspis. Spíše se však bude jednat o rubíny. Cena takového šperku je určitě vyjádřena v milionech.

S dalším luxusním šperkem si vyšla Victoria Beckham na večírek. Jednalo se o akci s červeným kobercem a stejné barvy byly i drahé kameny v jejím zajímavém delším šperku z bílého zlata. Paris Hilton se na večírku pořádaným Vogue objevila v jednodušší variantě – v řetězu z černého kovu, nejspíše od Chanelu. Na ten ji stačilo částka do deseti tisíc dolarů.

Zdroj fotografií: Style.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

peníze pro všechny

(paja, 28. 10. 2008 16:26)

Mrkni na http://paduska.blog.cz/0810/cti-pozorne

TVŮJ POSRANEJ BLOG

(YOU, 9. 4. 2008 15:12)

TAGHLE POŘÁDNĚ POSRANEJ BLOG JSEM UŽ DLOUHO NEVIDĚL.
TAKOVÝ HOVNA

SONB

(Pitrisek, 23. 3. 2008 15:50)

ahoj pls hlasuj pro me v soutezi o nej blog na blogu www.lucinkyblog.blog.cz a muj blog je www.petra17pitrisek.blog.cz ta soutez se jmenuje SNOB a pls hlasuj pro jmeno Pitrisek dik moc hodne by to pro me znamenalo :)