Jdi na obsah Jdi na menu
 


S.O.S. povánoční dieta

23. 1. 2007
A je to za námi: tuny cukroví, bramborový salát s majonézou, řízky. Vaše tělo úpí a vy také. Proto pro vás máme speciální povánoční dietní plán, díky kterému byste se měla brzy zbavit všech nabraných kil.
S.O.S. povánoční dieta
Zásada č. 1: Omezit přísun kalorií
Sčítejte kalorie. To je totiž základ všeho hubnutí – ideální stav je, abyste přijala přesně tolik kalorií, kolik vaše tělo potřebuje na své denní fungování. To se ovšem liší od člověka – někteří totiž mají více fyzicky namáhavé povolání než ti druzí.
 
Zásada č. 2: Pohyb
Druhou podstatnou a neoddělitelnou složkou zdravého hubnutí je pohyb. Nemusíte si zrovna pěstovat svaly jako přítelkyně Tonyho Jalovce Renata Kajdžas, ale taková kalanetika dokáže divy, a přitom ji můžete provozovat v klidu domova a zabere jen půlhodinku. Pokud vás klasické cvičení nebaví, zvolte třeba tanec či spinning. Starší ročníky zase ocení pilates či jógu, které i protáhnou vaše svaly.
 
Jak nehladovět?
Hladovění vám zcela určitě nepomůže. Tělo si totiž začne schraňovat tuk, tedy začne »šetřit«, a proto se viditelné hubnutí dostaví až o dost později. Důsledky hladovění v podobě mentální anorexie či bulimie již určitě dobře znáte. Při dietách se však hlad často dostavuje, a proto pro vás máme pár triků, jak ho zahnat a přitom zbytečně nepřibírat (toto však neslouží jako návod, jak nejíst a přitom nemít pocit hladu!).
  • Pro případy nouze si pořiďte nízkotučné výrobky, kterých si vždy můžete zobnout a hlad zaženete. Vhodné jsou nízkotučné jogurty, vlákninové chlebíčky (vyrábí se i ochucené a navíc již malé množství vlákniny poskytuje pocit sytosti), ovoce, zelenina (jablka, grapefruity, rajčata, ananas).
  • Jezte sice malé porce, ale zato častěji. Pokud se nacpete jen jednou denně, je přirozené, že zbytek dne budete trpět hlady.
  • Často pijte a hlavně při jídle. Pocit sytosti se dostaví dříve.
  • Cvičte! Fyzická námaha totiž způsobuje uvolňování do těla látek, které zamezují pocit hladu. Přepadá vás nejčastěji večer? Zacvičte si v pozdním odpoledni!
ZDROJ:zena.atlas.cz
Přibrala jste během letošních Vánoc?
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)

(PeSharti, 1. 5. 2007 16:13)

Blbá otázka!...